تماشا کنید: اولین کالبد شکافی آیفون ۷ پلاس اپل

عرضه عمومی گوشی های آیفون ۷ و ۷ پلاس کمپانی اپل آغاز شد و مطابق سال های گذشته، باید منتظر اولین کالبدشکافی ها، تست های سقوط و مقاومت و همچنین آزمایشات متعدد بر روی این دو گوشی باشیم.

اما در این بین، کالبدشکافی یک اسمارت فون از اهمیت ویژه ای برای کاربران برخوردار است چرا که می توان از این طریق به پاسخ سوال های متعددی در خصوص یک گوشی که شامل قابلیت ها و قطعات به کار رفته در آن می شود، دست یافت.

آیفون ۷ پلاس نیز به ویژگی های جدیدی مجهز شده است که از میان آن ها می توان به دوربین دوگانه، بدنه ضدآب، پردازنده جدید A10 و همچنین حذف جک هدفون اشاره کرد که باز کردن یک گوشی می تواند به درکی درست در خصوص عملکرد و قابلیت های موارد ذکر شده بیانجامد.

در همین رابطه، اخیراً اولین کالبدشکافی آیفون ۷ پلاس اپل در فضای وب منتشر شد که در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید.

از ظاهر این گوشی برمی آید که این مدل نسخه مشکی براق و یا همان جت بلک آیفون ۷ پلاس باشد. البته رنگ این گوشی برای ما مهم نیست و مهم قطعاتیست که فعالیت همزمان آن ها در کنار هم، منجر به شکل دادن و روشن شدن این گوشی می شود.

ناگفته نماند که این ویدیوی ۱۷ دقیقه ای به زبان ویتنامی تهیه شده و قاعدتاً از توضیحات ارایه شده در این ویدیو، چیز زیادی نمی توان فهمید.

به هر حال، کاری نمی توان کرد و بهتر است به سراغ ویدیو برویم. همانطور که می دانید اپل در این گوشی جک هدفون را حذف کرده که منجر به آزاد شدن فضای خالی زیادی برای استفاده ار ماژول Taptic Engine بزرگ تر شده است. ماژولی که اندازه آن در مقایسه با نسخه به کار رفته در آیفون ۶ اس به مراتب بزرگ تر است. ناگفته نماند که این ماژول برای ایجاد بازخورد تاچ سه بعدی و همچنین بازخورد فشارهای اعمال شده بر روی دکمه هوم، ضروریست.

 

اپل

همانطور که در تصویر بالا که از سوی iFixit منتشر شده، می بینید، ماژول Taptic Engine در گوشی آیفون ۶ اس پلاس بسیار کوچک است که بین جک هدفون و پورت لایتنینگ جای گرفته است.
البته این ماژول مطابق آن چه که در تصویر زیر می بینید در گوشی آیفون ۶ اس کمی بزرگ تر شده است. این ماژول در زیر باتری و بالای پورت های پایینی قرار دارد.

اپل

بنابراین می توان این چنین برداشت کرد که جک هدفون فضای زیادی را اشغال می کرد و با حذف آن، می توان از فضای ایجاد شده برای تعبیه سایر قطعات استفاده کرد. در تصویر زیر گوشی آیفون ۷ پلاس را می بیند که در آن اندازه ماژول Taptic Engine بزرگ تر از مدل های پیشین در نظر گرفته شده است.

اپل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *