چشم عربستان به دنبال ثروت 800 میلیارد دلاری – آخرین اخبار فناوری

خبرگزاری ایسنا: به دنبال بازداشت دست‌کم ۱۱ شاهزاده سعودی و ۳۸ وزیر سابق در عربستان در راستای پاکسازی ضد فساد ممکن است ریاض ۸۰۰ میلیارد دلار از دارایی‌های آنها را هم توقیف کند
به نوشته روزنامه دیلی میل، تاکنون دست‌کم ۱۱ شاهزاده و ۳۸ وزیر سابق دولت به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بازداشت شده‌اند و گمان می‌رود تعداد بیشتری از مقام‌ها هم در لیست هدف جای داشته باشند.    

چشم عربستان به دنبال ثروت 800 میلیارد دلاری 

تمام حساب‌های بانکی بازداشت‌شدگان در راستای مبارزه با فساد مسدود شده است و دارایی‌ها و املاک آنها با خطر توقیف از سوی دولت روبروست. وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع گزارش داد، مقام‌های دولتی دارایی‌های خالص افراد بازداشتی را هنگفت برآورد می‌کنند اما آل سعود به دارایی و ثروت حدود ۸۰۰ میلیارد دلاری آنها چشم دارند.   
خبرگزاری ایسنا: به دنبال بازداشت دست‌کم ۱۱ شاهزاده سعودی و ۳۸ وزیر سابق در عربستان در راستای پاکسازی ضد فساد ممکن است ریاض ۸۰۰ میلیارد دلار از دارایی‌های آنها را هم توقیف کند.
گمان می‌رود شمار بازداشتی‌ها اکنون به بیش از ۶۰ تن رسیده باشد اما دولت سعودی به دنبال بازداشت‌های سرشناس بیشتری است. شاهزاده ولید بن طلال، یکی از شاهزاده‌های متمول بازداشتی است که در جهان فردی شناخته شده و صاحب هتل لوکس سِوُی در شهر وست‌مینستر در مرکز لندن است. او همچنین صاحب آسمان‌خراش ۹۹ طبقه “کینگدام تاور” در ریاض است که یک هتل چهار فصل، آپارتمان‌های لوکس و مرکز خرید دارد.‌

وزارت اطلاع‌رسانی آل سعود تاکید دارد که دولت ریاض هرگونه اموال و دارایی مرتبط با فساد را مصادره می‌کند و این بدین معناست که هتل سوی لندن ممکن است به ملک دولت عربستان تبدیل شود.


اخبار مرتبط

 • بررسی تعامل و احترام متقابل میان ادیان – آخرین اخبار فناوری
 • طنز؛ منصور، غلط کرد، کمک کرد محک رو دربه‌در کرد – آخرین اخبار فناوری
 • کاش افکار عمومی در موضوع سپنتا دخالت نمی کرد – آخرین اخبار فناوری
 • بانوی اول آمریکا به زبان ژاپنی خواهان «صلح» شد – آخرین اخبار فناوری
 • ادعاهای جدید ولیعهد عربستان علیه ایران + رامبد جوان: بازگشت جناب خان قطعی نیست – آخرین اخبار فناوری
 • آمار سفرهای دریایی ایرانی ها در سال گذشته – آخرین اخبار فناوری
 • چراغ سبز جدید هازارد به زیدان و رئال مادرید + یواخیم لو: روی کروس ریسک نمی کنم – آخرین اخبار فناوری
 • جزئیات گرانی و ارزانی خوراکی ها در مهر ماه – آخرین اخبار فناوری
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *