نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید – آخرین اخبار فناوری

وب سایت کارناوال: حتی اگر خیلی اهل سفر نیستید، آرژانتین مقصدی است که هرگز نباید آن را از دست بدهید؛ بومیانی پر انرژی با لبخندهایی همیشگی بر لب که شما را به دل تفریحاتشان دعوت می کنند، دعوتی که نمی توانید رد کنید!

شب های شلوغ و طولانی، از اولین نکاتی است که در آرژانتین جلب توجه می کند
نه تنها در آرژانتین، که در هر کشوری، انتقاد و شکایت پی در پی از وضعیت و شرایط آن کشور اصلا حرکت مودبانه ای نیست. چه این ناله و زاری ها در مورد آب و هوای آن کشور باشند، چه از دست فرهنگ مردمش یا غذاهای محلی، این را بدانید که هیچکسی شما را مجبور به انجام این سفر نکرده است. پس اگر ناراضی هستید چرا به کشور خودتان باز نمیگردید؟

هرقدر که این کشور برای تفریح و گشت و گذار مقصد بسیار مناسبی است و شب های پرشورش در کمتر کشورهایی پیدا می شوند، اما خرید کردن در آرژانتین به هیچ وجه به صرفه نیست.

پس تا مجبور نشده اید اصلا به خریدن لباس از آرژانتین فکر هم نکنید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۱۲- سر وقت نرسید


 

۲– به قصد یک سفر آرام، به آرژانتین نروید
فراموش نکنید که پیش از عکسبرداری از مردم، حتما از آنها اجازه بگیرید. مخصوصا هنگام گرفتن عکس از کودکان، مطمئن شوید که والدینش را در جریان گذاشته اید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید

اگر انسان بسیار منظمی هستید و  عادت دارید دقیقا سر وقت یا گاهی حتی چند دقیقه زودتر به قرارهایتان برسید، در طول اقامت در آرژانتین باید کمی تاخیر داشته باشید. در آرژانتین به صورت قانونی نانوشته، همه می دانند که هر جلسه یا مراسمی حداقل با نیم ساعت تاخیر آغاز می شود.

اینجا همه چیز دیر شروع می شود. مردم دیر از خواب برمی خیزند، دیر شام می خورند، دیر شادی و پایکوبی را آغاز می کنند و دیر به خواب می روند. در کل خوابیدن هرگز دغدغه ی آرژانتینی ها نیست. اگر خوش گذرانی سبب شود که شب نتوانند به اندازه ی کافی بخوابند، در چرت میان روزی این کمبود خواب را جبران می کنند.

وب سایت کارناوال: حتی اگر خیلی اهل سفر نیستید، آرژانتین مقصدی است که هرگز نباید آن را از دست بدهید؛ بومیانی پر انرژی با لبخندهایی همیشگی بر لب که شما را به دل تفریحاتشان دعوت می کنند، دعوتی که نمی توانید رد کنید!
حتی اگر گیاه خوارید و یا گوشت قرمز دوست ندارید، گوشت قرمزی که در آرژانتین می توانید تجربه کنید تکرار نشدنی است. اگر ذره ای از آن بچشید طعم آنرا تا آخر عمر فراموش نخواهید کرد، طعم لذیذ گوشتی که به صورت تکه ای مانند استیک پخته می شود.

چه کسی از یک گردشگر غرغرو خوشش می آید؟ اینکه کسی از کشوری دیگر بیاید و در سفری چند روزه تمام ابعاد کشورتان را مورد نقد و بررسی قرار دهد، برای هیچ کسی جالب نیست.

پول درشت کاغذی برای خرید های کوچک روزانه در آرژانتین اصلا به کارتان نمی آیند.

از متداول ترین امور روزمره در آرژانتین انجام تظاهرات سیاسی است. اگر هنگام قدم زدن در کوچه و پس کوچه ها جمعیتی را دیدید که مقابل یک سازمان دولتی قرار دارند، باید بدانید که هر لحظه، آن تظاهرات آرام و به ظاهر دوستانه ممکن است به خشونت بیانجامد.

شب های شلوغ و طولانی، از اولین نکاتی است که در آرژانتین جلب توجه می کند. آرژانتینی های خوش گذران، کشورشان را پر کرده اند از تفریحات خوش مزه و دل نشین. اگر می خواهید سفری به یادماندنی و بدون دغدغه را به این کشور داشته باشید باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید؛ نکاتی که شاید از نظر شما پیش افتاده باشند اما عدم توجه به آن ها در آرژانتین باعث به وجود آمدن مشکلات فراوان برای شما می شود.

آنها بلند صحبت می کنند و ممکن است فکر کنید عصبانی هستند و داد می زنند، اما اینطور نیست. کم کم به شنیدن سر و صدایشان عادت می کنید. مردم آرژانتین دوست دارند شور و شوقشان را به همه منتقل کنند و هرکسی را در شادی ها و پایکوبی هایشان شریک و سهیم کنند. پس اگر می خواهید به غار تنهاییتان سری بزنید و چند روزی را در سکوت استراحت کنید، شاید در آرژانتین موفق به این کار نشوید.

 نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۳- بدون نقشه در شهر نگردید
در سطح شهرهای آرژانتین، به خصوص اطراف ایستگاه های اتوبوس بزرگ، سگ هایی با نژادها و اندازه های مختلف زندگی می کنند. اگر زیاد به آنها نزدیک نشوید و سر به سرشان نگذارید برای خودتان بهتر است.

 بهتر است هر گله و شکایتی از کشور آرژانتین دارید، آن را برای خودتان نگه دارید و مردم این کشور را آزرده خاطر نسازید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۷- پول خورد را همراه همیشگی خود کنید
در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین، شرایط قرار گیری محله ها کمی متفاوت تر از آن است که توقعش را دارید. برخلاف خیلی از شهر های جهان، اینجا محله های فقیر نشین و نامناسب برای گردشگران دقیقا کنار مناطق خوب و پیشرفته جای گرفته اند.

ممکن است از مسائل خصوصیتان سوال بپرسند و با آنها شوخی کنند و یا راجع به وزنتان، لباس هایی که بر تن دارید، مدل موی جدیدتان و هرچیزی بی پروا نظرشان را بگویند. شاید هم از ویژگی های ظاهریتان استفاده کنند و لقبی برای شما بسازند. این صمیمیت بیش از حد به هر دلیلی باشد، مطمئنا از نامهربانی آنها سر چشمه نمی گیرد. آرژانتینی ها به این طریق، رفتار دوستانه ی خود را به شما نشان می دهند.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۱۴- تاکسی بگیرید، اما انعام ندهید
به یکی از شب زنده ترین کشور های دنیا سفر کرده اید، پس تفریح کنید و خوابیدن را به بعد موکول کنید.

تاکسی رانانِ آرژانتینی شغل به نسبت سختی دارند، اما در ازایش حقوق خوبی هم دریافت می کنند. پس هنگام پیاده شدن تنها به پرداخت کرایه ی خود اکتفا کنید و سعی نکنید با پرداخت انعام یا دادن کرایه ی بیشتر رانندگان را شرمنده کنید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید
 


۱۵- بی اجازه عکس نگیرید
سگ های ولگرد کاری به کار شما ندارند، اما همه آنها هم رام نیستند و گونه های وحشی هم بینشان یافت می شوند. پس چند قدم عقب تر باستید و سعی کنید برخوردی با این سگ ها نداشته باشد. به هر حال هر حرکتی از آنها بعید نیست.

 نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۱۰- از گوشت قرمز نگذرید
برای مسافرانی که در گروه های چند نفری سفر می کنند، جا به جایی با تاکسی در سطح شهر کاملا توجیه اقتصادی دارد و شما را سریع تر به مقصد می رساند.

البسه ای بی کیفیت با قیمت های گزاف که در تنوع سایز هم خارجی ها را دچار مشکل می کنند. سیستم سایز بندی لباس در این کشور گویی برای مدل ها طراحی شده است! به سختی می توانید لباس های خیلی سایز بزرگ پیدا کنید.

برای پیش گیری از درگیری با مردم محلی، علایق سیاسیتان را در خانه جای بگذارید و به آرژانتین بروید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۵- خودتان را تنها آمریکایی های زمین ندانید
وبسایت گردشگری دِستینِیشِن تیپز (Destination Tips)، برای سفر به تمامی شهرها و کشورها، گردشگران را راهنمایی می کند و اطلاعات ضروری را در اختیارشان قرار می دهد. این وب سایت در آپریل سال ۲۰۱۷ مطلبی در مورد کشور آرژانتین و کارهایی که بهتر است در این کشور از آنها اجتناب کنید منتشر شد. اگر مسافر آرژانتین هستید، این مطلب را از دست ندهید چرا که نکات کوچکی هست که باید در این سفر آن ها رعایت کنید چرا که شما در حال ورود به کشوری هستید که هنجارها و ناهنجاری هایش با وطن شما کاملا متفاوت است. برای آشنایی بیشتر با فرهنگ مردم گشاده روی آرژانتین، کارناوال را همراهی کنید…

۱- نکته ای در مورد فوتبال
چه بخواهید چه نخواهید آرژانتینی ها با شما شوخی می کنند و تا حدی در مسائل شخصیتان سرک می کشند و در مقابل نیز از هیچ شوخی یا کنجکاوی از سوی شما دلگیر نمی شوند.

اگر نتوانید عادت سر وقت بودنتان را تغییر دهید در آرژانتین همواره نیم ساعت منتظر خواهید ماند و این اصلا جای گله و شکایت ندارد. شما باید نیم ساعت دیر برسید!

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۱۳- زیادی حساس نباشید
فروشندگان خیلی کمی پیدا می شوند که بی دردسر، از یک خارجی اسکناس بپذیرند. برای اکثرشان اسکناس هایی که یک گردشگر خارجی به آنها می دهد تقلبی است و صرفا پول خورد به صورت سکه برایشان قابل قبول است. رانندگان اتوبوس هم که به هیچ وجه اسکناس قبول نمی کنند.

برای تکمیل کردن خوشی هایتان و ماندگار کردن طعم این سفر، هرگز به گوشت آرژانتینی نه نگویید، تا بتوانید ادعا کنید که تمام جاذبه های آرژانتین را تجربه کرده اید.

 نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۱۱- در آرژانتین لباس نخرید
هرقدر هم که به سیاست علاقه دارید و طالب ورود به یک بحث سیاسی هستید، در آرژانتین باید خودتان را کنترل کنید. مردم آرژانتین به سیاست علاقه دارند، به خصوص سیاست شهر و کشور خودشان. پس تنها در صورتی که بی تابانه در انتظار یک بحث و درگیری هستید و دنبال دردسر می گیردید، چطور است که نظرتان را در مورد سیاست های آرژانتین به یکی از بومیان بگویید ؟

آرژانتینی ها سرشارند از شور و هیجان. انعکاس این انرژی در همه چیز به خصوص تُن صدایشان قابل رویت است.

شب های آرژانتین انرژی و شور بیشتری از روزهایش دارند، پس تا می توانید از تفریحات و بازی ها و خوشمزه های شبانه ی این کشور شاد و سرزنده استفاده کنید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۹- سگ ها را نوازش نکنید
فوتبُل برای آرژانتینی ها یک ورزش حیثیتی است، پس شوخی گرفتن این ورزش را حتی تصور هم نکنید. آنها حساسیت خاص و ویژه ای هم بر روی تیم ملی فوتبالشان دارند، مانند ساکنین تمام کشورهای دنیا.

 نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید

ما ایرانی ها در این مورد از گردشگران سایر کشور ها خوش شانس تریم!

 درست در لحظه ای که همه چیز عالی پیش می رود و در منطقه ای امن قرار دارید، مناطق نا امن شهر چند قدم با شما فاصله دارند.

دوربینتان را در آرژانتین با خود همراه داشته باشید زیرا دیدنی های بسیاری برای خلق تصاویر به یاد ماندنی را در این کشور خواهید دید.

مردم همیشه خندان در جمعیت های کثیر و مناظر طبیعی آرژانتین هم می توانند سوژه هایی جذاب برای عکس هایتان باشند.

اگر رگ و ریشه ی آمریکایی دارید یا مقیم آمریکا هستید، باید نکته ای را در نظر داشته باشید، شما در قاره ای به نام آمریکا زندگی می کنید. پس هرگز مقابل دیگر مردمان این قاره ی عظیم، خودتان را آمریکایی خطاب نکنید. زیرا توهین بزرگی برای آرژانتینی ها محسوب می شود. آنها هم مانند شما آمریکایی هستند و این حرکت شما را به عنوان یک توهین و فخرفروشی غیر قابل بخشش قلمداد می کنند.

برای اینکه همیشه بدانید چه چیزی در انتظارتان است، برای پیاده روی در شهر نقشه تان را فراموش نکنید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید
 


۴- از سیاست فاصله بگیرید
مردم مکزیک، آرژانتین، کانادا و دیگر کشور های قاره ی آمریکا، دقیقا به اندازه ی شما از نام و خاک قاره سهم دارند.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۶- شِکوه و شکایت مقابل آرژانتینی ها ممنوع
در هر جای دنیا که به موقع به قرار رسیدن صحیح و مودبانه باشد، در آرژانتین اینطور نیست.

ورزش فوتبال در زبان انگلیسی با نام ساکر (Soccer) شناخته می شود. اما آرژانتینی ها اصلا با این مسئله خوب کنار نمی آیند. فوتبال، فوتبال است، نه ساکر. پس بهتر است اگر خواستید با یک آرژانتینی در مورد ورزش فوتبال صحبت کنید، آموزه هایتان از زبان انگلیسی را فراموش کنید و سعی کنید همرنگ جماعت شوید. اگر هم موفق شوید که این کلمه را با لهجه ی خودشان – فوتبُل – تلفظ کنید که مطئنا یکی از خارجی های مورد علاقه شان خواهید بود.

پس هرگز کیف پولتان را از سکه خالی نگذارید.

نکاتی که باید قبل از سفر به آرژانتین بدانید


۸- برای خوابیدن هنوز زود است!


اخبار مرتبط

 • آیا زلزله دلار هنر و سینما را خواهد لرزاند؟! – آخرین اخبار فناوری
 • سیمئونه: نیمه اول بد بازی کردیم + اردوی پرسپولیس صبح یکشنبه آغاز می‌شود – آخرین اخبار فناوری
 • سفر برجامیِ مکرون و مرکل به آمریکا – آخرین اخبار فناوری
 • عباسی: خرید امتیاز پدیده؟ توان اقتصادی نداریم – آخرین اخبار فناوری
 • نماینده‌ای که کتاب نمی‌خواند، مگه داریم؟! – آخرین اخبار فناوری
 • قید مدال المپیک را بزنید! – آخرین اخبار فناوری
 • راه های جذاب شدن در اولین برخورد – آخرین اخبار فناوری
 • انهدام ۱۶ باند مجرمانه در فضای مجازی + نقض حقوق پتنت، بازهم پای اپل را به دادگاه باز می کند؛ این بار به خاطر Touch ID – دیجیاتو – آخرین اخبار فناوری
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *