ترامپ: برجام برای اسرائیل فاجعه بار است – آخرین اخبار فناوری

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که این توافق برای اسرائیل فاجعه‌بار بوده است
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیل هیوم، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا واشنگتن و تل آویو بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیک شده‌اند، باز هم به انتقاد از سیاست‌های رئیس‌جمهور قبلی کشورش پرداخت و گفت: بله؛ من فکر می‌کنم که ما از هر زمان دیگری به هم نزدیک‌تر هستیم.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ایران اکنون قابل مهار کردن است، مدعی شد: قطعا؛ شما می بینید که چه اتفاقی در این کشور در جریان است. آنها دست به اعتراض‌های خیابانی زدند.

این در حالی است که دیگر طرفهای این توافق یعنی روسیه، چین، انگلیس ، فرانسه و آلمان بارها بر پایبندی خود به تعهداتشان در توافق هسته‌ای و لزوم حفظ آن تاکید کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که این توافق برای اسرائیل فاجعه‌بار بوده است.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه‌ آیا رفتار ایران از زمان آغاز ریاست جمهوری‌اش تغییری کرده است، ادعا کرد: من متوجه یک تغییر بسیار بزرگ در رفتار آنها شدم. اما نمی خواهم اظهار نظری درباره اینکه این تغییر چیست، داشته باشم. به طور قطع این تغییر روی داده است.

ترامپ ادامه داد: از نظر من شما به اوباما خیلی نزدیک نبودید. او توافق هسته‌ای با ایران را ارائه داد که اساسا توافقی است که می گوید، بیایید اقدامات بدی در قبال اسرائیل انجام دهیم. اوباما وحشتناک بود. وی برای اسرائیل بسیار وحشتناک بود اما اکنون من فکر می کنم که روابط ما بسیار خوب است.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه انتقادات خود نسبت به توافق هسته‌ای گفت که این توافق برای تمام طرفها و به ویژه برای اسرائیل بد است.

وی همچنین گفت: توافق با ایران برای اسرائیل فاجعه بار بود نه چیزی بیشتر. از نظر من این توافق، اینکه چگونه انجام شد، چگونه اجرا می شود و اینکه چگونه بر سر آن توافق صورت گرفت، برای اسرائیل فاجعه آمیز است.این توافق برای من قابل قبول نیست.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ که از زمان رقابت‌های انتخاباتی‌اش نسبت به توافق هسته‌ای انتقاد داشت، پس از روی کار آمدنش بارها تهدید به خروج از این توافق کرده است. وی اخیرا نیز همزمان با ادامه تعلیق تحریم های ایران در چارچوب توافق هسته‌ای از اروپا و کنگره آمریکا خواسته است تا آنچه را وی نقاط ضعف این توافق می داند، اصلاح  کنند. در غیر این صورت واشنگتن از توافق خارج خواهد شد.


اخبار مرتبط

 • تورم، مهمان همیشگی اقتصاد ایران است – آخرین اخبار فناوری
 • فالکائو: رویای من گلزنی در جام جهانی است + برنامه سفر استقلال به اصفهان – آخرین اخبار فناوری
 • ماجرای برخورد تحقیر آمیز رهبران متفقین با شاه – آخرین اخبار فناوری
 • تیراندازی به عابران در یکی از شهرهای ایتالیا + منچسترسیتی از پس برنلی برنیامد – آخرین اخبار فناوری
 • پسران بد تاریخ بارسلونا در یک نگاه – آخرین اخبار فناوری
 • نفت آمریکا به پایین ۶۰ دلار سقوط کرد – آخرین اخبار فناوری
 • یکسال پس از ریاست جمهوری ترامپ… – آخرین اخبار فناوری
 • قیمت ۸ هزار تومانی موز، منطقی است – آخرین اخبار فناوری
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *