«بمبِ» معادی در جشنواره فجر رکورددار شد – آخرین اخبار فناوری

خبرآنلاین: سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در پنجمین روز برگزاری با حضور سازندگان فیلم‌های سینمایی در سینماهای مردمی و برپایی نشست‌های جنجالی و پرسروصدا در سینمای اهالی رسانه همراه بود
علی آشتیانی پور، مسئول بخش آرای مردمی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر روز گذشته در واکنش به اعتراض برخی کارگردانان به نحوه رای گیری گفت: صاحبان اثر باید رای مردم را بپذیرند و برای رای آنان احترام قائل باشند باید بپذیریم که اگر اثری را به جشنواره می‌فرستیم به ان مجموعه اعتماد کنیم و به نوع داوری‌ها و رای مردم هم احترام بگذاریم.

این نشست شاهد اعتراضات مکرر خبرنگاران و عکاسان به روند برگزاری جلسات پرسش و پاسخ بود و موضوع فیلم هم باعث شده بود تا دوگانگی میان اهالی رسانه شکل بگیرد. همچنین سخنان لیلی رشیدی در آخر نشست درباره قوانین عقب افتاده کشور با تشویق باران کوثری و حاضرین همراه شد.

حضور علی نصیریان بازیگر «امپراطور جهنم» پس از سال‌ها در نشست خبری یک فیلم بسیار اهمیت داشت. او در اواسط جلسه پرسش و پاسخ به علت کسالت سالن نشست خبری را ترک کرد.

آشتیانی‌پور در ادامه تصریح کرد: طبیعتا روز آخر قرار است یک فیلم برتر از آرای مردمی اعلام شود و آن ۲۴ فیلم که از قافله عقب ماندند قطعا ناراحت هستند اما امیدواریم که در اکران عمومی بتوانند جایگاه خودشان را میان مخاطبان پیدا کنند. ضمن احترام به تمامی فیلمسازان، باید به رأی مردم و سلایق آنان احترام بگذارند.

ششمین روز از جشنواره فیلم فجر با حضور گسترده سازندگان و عوامل فیلم های حاضر در سینماهای مردمی همراه شد.

ستاد جمع آوری آرا مردمی جشنواره فیلم فجر مطابق روزهای گذشته، اسامی هشت فیلم برتر از نگاه مردم را اعلام کرد.

هشت فیلم برتر جشنواره از نگاه مردم

«بمب، یک عاشقانه» رکورد خود را تکرار کرد

«لاتاری» در پردیس کوروش و سینما ماندانا، «شعله ور» در پردیس چارسو و «چهارراه استانبول» در سینما فرهنگ و اریکه ایرانیان، «مصادره» در سینما جوان و پردیس کوروش دیگر آثاری بودند که در روز ششم به سانس فوق‌العاده رسیدند.

او ادامه داد: اینکه فیلم‌سازی می‌گوید فیلمش به سانس فوق‌العاده رسیده اما رای برتر را در آرای مردمی نگرفته دلیلی بر نا‌عادلانه بودن آراء نیست، بلکه کارگردانان باید بدانند سانس فوق‌العاده تاثیری در آرای مردمی ندارد.

نشست خبری این فیلم نیز با روندی عادی و مناسب در حال سپری شدن بود تا اینکه در پایان جلسه نحوه صحبت دو خبرنگار که فرصتی برای پرسش سوال خود پیدا نکرده بودند باعث نارضایتی سیدی شد و او در واکنش به آن‌ها بیان کرد که می‌تواند مانند خودشان صحبت کند و جلسه را ترک کرد.

نکته با اهمیت روز ششم جشنواره، تکرار رکورد فیلم «بمب، یک عاشقانه» پیمان معادی بود. فیلم معادی در روز ششم با سانس فوق العاده ۵۰ دقیقه بامداد سینما آزادی رکورد ۱۲ اکران در یک روز جشنواره خود را بار دیگر تکرار کرد.

سومین و آخرین فیلم روز سه‌شنبه به «عرق سرد» ساخته سهیل بیرقی اختصاص داشت فیلمی برگرفته از یک داستان واقعی با بازی باران کوثری که به کاپیتان تیم ملی فوتسال می‌پردازد که همسرش او را ممنوع‌الخروج کرده است.

تشویق‌ها کوثری در نشست خبری و تکرار یک رکورد 

برخلاف انتظار در نشست خبری این فیلم به جای آنکه از بازیگران به خاطر ایفای نقش های متفاوتشان سوال شود، تمامی سوال ها حول محور کارگردان و نگاهی که در فیلم داشت می‌گشت.
در این روز رضا عطاران به همراه مهران احمدی با حضور در پردیس کورش به تماشای «مصادره» با مردم نشستند. امین حیایی هم با حضور در سینما جوان «دارکوب» ساخته بهروز شعیبی را با مردم تماشا کرد.

اعتراضات عکاسان به دلیل نداشتن موقعیت مناسب برای عکاسی، اعتراض یک خبرنگار به افرادی که خودشان را زودتر به سالن نشست رسانده و با پرسیدن سوالاتی تنها قصد معرفی خود را دارند، از حواشی روز پنجم جشنواره در سینمای اهالی رسانه بود.

همچنان برخی از سازندگان فیلم های حاضر در جشنواره و تعدادی از رسانه ها به نحوه جمع آوری آرای مردمی انتقاد دارند.

در پنجمین روز از نمایش فیلم‌ها برای اهالی رسانه، خبرنگاران ساعت ۱۴ شاهد نمایش فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» ساخته هومن سیدی بودند، فیلمی که ریتم و موضوع متفاوتی که داشت تا حد زیادی تماشاگران را راضی نگه داشت، اما بازی بازیگران آنچنان که باید به دل مخاطبان نشست.

 

محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی به همراه علیرضا رضاداد روز گذشته برای بازدید از سینمای رسانه به پردیس ملت آمدند. حیدریان در این دیدار اعلام کرد که برای داشتن جشنواره‌ای تخصصی تر بهتر است این رویداد در همین مکان برگزار شود.
«امپراطور جهنم» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی دومین فیلمی بود که برای اهالی رسانه به نمایش درآمد، فیلمی که از همان ابتدا با انتخابش حواشی زیادی را ایجاد کرد. این فیلم به گفته شیخ‌طادی دومین گام از سه گانه‌ای است که مدنظر دارد.

بر این اساس «سرو زیر آب» محمدعلی باشه آهنگر دومین فیلمی بود که از رقابت کسب سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگر خارج شد.

واکنش مسئول بخش آرای مردمی جشنواره به اعتراضات

اسامی این هشت فیلم عبارتند از «مغزهای کوچک زنگ زده» هومن سیدی، «تنگه ابوقریب» بهرام توکلی، «عرق سرد» سهیل بیرقی، «لاتاری» محمدحسین مهدویان، «چهارراه استانبول» مصطفی کیایی، «بمب، یک عاشقانه» پیمان معادی، «دارکوب» بهروز شعیبی و «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا.

خبرآنلاین: سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در پنجمین روز برگزاری با حضور سازندگان فیلم‌های سینمایی در سینماهای مردمی و برپایی نشست‌های جنجالی و پرسروصدا در سینمای اهالی رسانه همراه بود. همچنین در این روز یکی از فیلم‌ها توانست رکورد روز گذشته خود را در سینماهای مردمی تکرار کند.

حواشی ادامه‌دار نشست‌های خبری
حضور بهرام رادان، علیرضا قربانی و مصطفی کیایی در سینما فرهنگ برای دیدن «چهارراه استانبول» جالب توجه بود. «لاتاری» محمدحسین مهدویان و «اتاق تاریک» روح الله حجازی دیگر فیلم هایی بودند که عواملشان در سینماهای مردمی حضور پیدا کردند.


اخبار مرتبط

 • آیا زلزله دلار هنر و سینما را خواهد لرزاند؟! – آخرین اخبار فناوری
 • سیمئونه: نیمه اول بد بازی کردیم + اردوی پرسپولیس صبح یکشنبه آغاز می‌شود – آخرین اخبار فناوری
 • سفر برجامیِ مکرون و مرکل به آمریکا – آخرین اخبار فناوری
 • عباسی: خرید امتیاز پدیده؟ توان اقتصادی نداریم – آخرین اخبار فناوری
 • نماینده‌ای که کتاب نمی‌خواند، مگه داریم؟! – آخرین اخبار فناوری
 • قید مدال المپیک را بزنید! – آخرین اخبار فناوری
 • راه های جذاب شدن در اولین برخورد – آخرین اخبار فناوری
 • انهدام ۱۶ باند مجرمانه در فضای مجازی + نقض حقوق پتنت، بازهم پای اپل را به دادگاه باز می کند؛ این بار به خاطر Touch ID – دیجیاتو – آخرین اخبار فناوری
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *