ابزار نگرانی از حضور دوتابعیتی‌ها در مدیریت اجرایی – آخرین اخبار فناوری

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طبق گزارش وزارت اطلاعات بیش از ۲۰۰ دوتابعیتی در مدیریت اجرایی کشور حضور دارند که اعلام خطری جدی برای جمهوری اسلامی ایران است
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طبق گزارش وزارت اطلاعات بیش از ۲۰۰ دوتابعیتی در مدیریت اجرایی کشور حضور دارند که اعلام خطری جدی برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: لازم به توضیح است که افراد دارای تابعیتی مضاعف یا اقامت خارج از کشور حداقل در ۱۹ حوزه مورد استعلام قرار گرفتند که براساس آمار تقاضا که منجر به مخالفت و عدم تایید صلاحیت شده است، ۲۱۰ مورد در طی دو سال گذشته معرفی و اعلام شدند. این بیانگر این است که خطر نفوذ مدیران و همسران و فرزندان دوتابعیتی کیان مدیریت نظام جمهوری اسلامی ایران را در حوزه‌های مختلف تهدید می کند.

هاجر چنارانی در تذکری شفاهی خود به رئیس‌جمهور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) بیان کرد: براساس گزارش وزارت اطلاعات بیش از ۲۰۰ دوتابعیتی در مدیریت اجرایی کشور حضور دارند. خواهش می کنم به این گزارش توجهی ویژه شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت: در این خصوص نمایندگان طرح‌هایی دارند از جمله یکی از طرح‌های ما این است که از دادستان محترم کل کشور که قطعا پیگیر این موضوع حساس هستند، به عنوان مدعی‌العموم تقاضا داریم از حقوق عامه مردم دفاع کند و افراد دوتابعیتی را با صدور قرار و یا اعلام به مدیران عالی برکنار نمایند. دولت نیز از طریق حراست کل طی فرمی از تمامی مدیران حاضر در سطوح مختلف خوداظهاری در موضوع دوتابعیتی را اخذ کند.

وی در ادامه گفت: وزارت اطلاعات در اظهارنظر نسبت به خطر تهدید نفوذ دوتابعیت‌ها به کمیته تحقیق و تفحص اینگونه اعلام کرده که بررسی وضعیت برخی از مدیران و کارشناسان و متخصصان بخشهای مختلف و مرتبط با حوزه‌های علمی و حساس کشور مبین آن است که تعداد قابل توجهی از افراد مذکور دارای تابعیتی مضاعف یا گرین کارت و یا اقامت کشورهای خارجی هستند.


اخبار مرتبط

 • زلاتان: مورینیو هنوز هم آقای خاص است + زلزله ۴.۱ ریشتری دهرم فارس را لرزاند – آخرین اخبار فناوری
 • مجوز استفاده از فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه – آخرین اخبار فناوری
 • نافرمانی بانک‌ها از کاهش نرخ سود وام – آخرین اخبار فناوری
 • آیا زلزله دلار هنر و سینما را خواهد لرزاند؟! – آخرین اخبار فناوری
 • سیمئونه: نیمه اول بد بازی کردیم + اردوی پرسپولیس صبح یکشنبه آغاز می‌شود – آخرین اخبار فناوری
 • سفر برجامیِ مکرون و مرکل به آمریکا – آخرین اخبار فناوری
 • عباسی: خرید امتیاز پدیده؟ توان اقتصادی نداریم – آخرین اخبار فناوری
 • نماینده‌ای که کتاب نمی‌خواند، مگه داریم؟! – آخرین اخبار فناوری
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *